Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller Mi?

Ne yazık ki kredi notu düşük ve kredi sicili temiz olmayan kişilerin bankalardan kredi alması çok daha zordur. Geçmiş kredilerini ödeme de zorlanmalarına bağlı olarak bankaların kredi imkanlarından tekrar faydalanamayan çok büyük bir kitle var.

Kredi notu düşük olan kişiler kredi çekemediği için eşinin kredi notu düşük olan kişiler de haklı olarak kredi alamam diye endişeleniyor. Peki eşinin kredi notu düşük olan kişiler kredi çekebilir mi? Aslında bu sorunun farklı durumlara göre farklı cevapları var. Bu farklı durumlardan ilki kredinin miktarı. Diğer etkileyen durumlar ise kredi başvurusu yaptığınız banka ve sizin kendi kredi geçmişinizdir. Bankalar kredi vermeden önce sizin kredi geçmişinizi incelerken eşinizin de geçmişini detaylı olarak inceleyecektir. Eğer eşiniz bankalara olan borçları nedeniyle yasal takibe düşmüş durumdaysa sizin de bankalardan kredi almanız normale göre çok daha zor olacaktır. Bankaların kredi imkanlarından faydalanmak için kredi puanı düşük olan aile bireylerini gelire dahil etmemek bir tık işinize yarayabilir onay konusunda. Tabi kredi başvurunuzun kesin olarak onaylanıp onaylanmayacağı konusunu bankalar dışında cevap vermek imkansızdır.

Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?
Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Bankalara kredi başvurusu yaptığınız ve red cevabı aldığınız durumlarda üzülmeyin. Kredi notunuzu yükselterek rahatlıkla bankalardan kredi alabilirsiniz. Eğer hakkınızda bankalar tarafından başlatılan yasal takip varsa bu yasal takibi bir an önce kapatmalısınız. Sonrasında ise bankalar ile düzenli olarak çalışmaya başlamalısınız. Kredi notunuz düzelene kadar tekrar kredi başvurusu yapmamalısınız. Eğer kredi puanınız düşükken bankalara tekrar ve tekrar kredi başvurusu yaparsanız bankalar için kötü bir kredi imajı çizmiş olacaksınız. Bankalar kendine borçlanan ama bu borcu düzenli olarak ödeyen müşteriler ile çalışmayı  sever. Sizde bankalara düşük miktarlarda borçlandıktan sonra borçlarınızı aksatmadan ödeyerek zamanla kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notunuz yükseldikten sonra ve bankanın size güveni arttıktan sonra kredi taleplerinizin hızla onaylandığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir