Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Bloke teminatlı kredi kartı, bankaya mevduat blokesi güvencesi vererek dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz kredi kartlarına verilen isimlerdir.

Genellikle kredi sicili bozuk olan müşterilere verilen bu kredi kartlarına birkaç dakika içerisinde başvuru yaparak kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Kredi sicili kötü olan ve kredi notu bozuk olan kişiler bu kredi kartını kullanarak kredi notunu kolaylıkla yükseltmeye başlayabilirler.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır

Bloke teminatlı kredi kartı almak için ilk olarak bu kartı hangi bankadan alacağınıza karar vermelisiniz. Sonrasında kredi kartını almaya karar verdiğiniz bankadan hesap açarak bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yapmanız gerekiyor. Normal kredi kartlarından daha farklı bir başvuru sürecine sahiptir bu kredi kartları. Bu nedenle fiziki banka şubelerine giderek direkt olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Onay alma ihtimaliniz normal kredi kartına çok ama çok daha fazla yüksektir. Banka ile yaptığınız görüşme eğer ki olumlu sonuçlanırsa bloke verilecek tutar belirlenecektir ve sonrasında kredi kartınızın limiti belirlenir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir
Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir

Sicili bozuk olan ve kredi puanı düşük olan kişilere bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar ise şunlardır:

  • Garanti Bankası
  • YapıKredi
  • DenizBank
  • TEB
  • VakıfBank
  • QNB Finansbank
  • Ziraat Bankası

Teminatlı Kartlarda Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bu kredi kartlarını alıp bir süre kullandıktan sonra blokeyi kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Fakat bu bloke kaldırma işlemini yapmak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Özellikle bu kartları kullanırken düzenli olarak ödeme yapmanız büyük önem taşıyor. Bu teminatlı kartları kullanarak kredi notunuzu yükselttikten sonra normal kredi kartına çevirmeniz mümkün. Bu kartları uzun süre kullanarak ve düzenli ödeme yaparak puanınızı yükselttikten sonra blokeyi kaldırmak istediğinizi bankaya söylemeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir