Ev Hanımlarına Kolay Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de hizmet veren bankalar genel olarak düzenli bir gelire sahip olmayan, düzenli bir geliri olsa bile bunu ispatlamayan kişilere kredi vermek istemezler. Fakat bazı bankalar gelir beyanı yapamayan ev hanımlarına bazı ayrıcalıklar tanımaktadır.

Ülkemizde 2020 yılında ev hanımlarına uyguna kredi sağlayan bankaların başında DenizBank, ING Bank, AktifBank, Halk Bankası, VakıfBank ve Ziraat Bank yer alıyor. Herhangi bir gelir belgesi ve sigortası bulmayan ev hanımları, bankalar tarafından talep edilen bazı şartları yerine getirirse kolaylıkla bu bankalardan kredi çekebilir. Ev hanımları tarafından genellikle giyim, kozmetik, mutfak masrafları gibi giderlerden oluşan acil nakit ihtiyacını karşılamak için kredi alabilirsiniz. Kredi için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Herhangi bir banka ile sorun yaşamamış, yasal takibe düşmemiş, çekeceği kredinin geri ödemesinin taksitleri aylık gelirinin yarını geçmeyen, ipotek edilecek mal veya mülkü olan, eşinin rıza beyanıyla beraber bankalara başvuran ev hanımları kolaylıkla kredi çekebiliyor. CepteTeb herhangi bir gelir belgesi talep etmeden 50 bin liraya kadar kredi verirken ING Bank belge talep ederek 50 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Enpara ile Aktif Bank ise 40 bin TL’ye kadar ev hanımlarına belgesiz kredi imkanı sunmakta.

Bankalar müşterilerine kredi veya kredi kartı olarak verdiği paraları geri alabilmek için garanti ister. Bu nedenle geri ödeme yapmayacağını düşündüğü kişilere kredi vermek istemezler. Bazı bankalar bu durumlarda müşterilerinden teminat veya kefil isteyebilir. Bazı bankalarda tüm kredi şartlarını sağlasanız bile kredi alamayabilirsiniz. Ev hanımı olan kişinin kira veya emeklilik gibi bir geliri varsa bu gelir durumunu bankaya göstererek daha kolay bir şekilde kredi alabilir. Alınan kredinin geri ödenmemesi veya ödenememesi durumunda ise bankalar yasal işlem ve takip başlatacaktır. Bu nedenle kredi çekerken ödemekte zorlanmayacağınız miktarlarda kredi çekmeniz önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir