Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Düğün döneminin yavaş yavaş yaklaştığı bu günlerde düğün yapacak çiftlerin aklındaki ortak soru evlilik kredisi veren bankalar hangileridir? Manzaralı, lüks güzel bir düğün yapmak herkesin hakkı. Evlenmeye karar vermiş çiftlerin tercih ettiği bankalar tarafından verilen evlilik kredisi ile çiftler hayallerinde ki düğünü daha kolay bir şekilde yapabiliyor.

Bankalar, evlilik kararı alan çiftlere çok uygun fiyatlara yüksek vade imkanı ile kredi imkanı sağlamakta. 60 ayı bulan vade seçenekleri ile gerçekten çok rahat bir ödeme imkanı sağlanan bu kredilerden 18 yaş ile 24 yaş arasındaki çiftler faydalanabiliyor. Eğer üniversite mezunu iseniz faydalanma yaşı 27’ye kadar çıkabiliyor. Düşük faiz imkanı olan bu kredi’de İş Bankası ve Türkiye Finans Katılım %0.89 faiz oranı ile en düşük evlilik kredisini veren bankalar arasında yer alıyor. Ayrıca Garanti BBVA, DenizBank, CepteTEB gibi bankalarda evlilik kredisi vermektedir. 10 bin TL’ye kadar 36 ay vade imkanı ile kredi veren İş Bankası aylık 336 TL geri ödeme ile toplamda 12.150 TL ile kredi çekebilirsiniz.

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır
Evlilik Kredisi Nasıl Alınır

Evlilik kredisi alabilmek için bankalar bazı başvuru şartlarını sağlamanızı talep ediyor. Bu talepler arasında ilk olarak yaş sınırı talebi yer alıyor. Evlilik kredisinden sadece 18 ile 24 yaş arasındaki bireyler faydalanabiliyorken üniversite okumuş kişiler 27 yaşına kadar bu kredi imkanından faydalanabiliyor. Herhangi bir adli kaydı olmayan ve çektiği krediyi kolaylıkla geri ödeyebilecek maddi güce sahip kişiler bu krediden kolaylıkla faydalanabiliyor. Ayrıca daha önceden evlenmemiş olmanız gerekiyor.

Evlilik kredisi alabilmek için bankaya nüfus cüzdanı veya fotokopisi, gelir beyan belgesi, eğer serbest meslekte çalışıyorsanız son vergi levhasının fotokopisi, eğer ücretli çalışıyorsanız son maaş bordrosu fotokopisi, kira geliriniz varsa kira kontratının fotokopisi, son 3 ay içinde alınmış ikametgah belgesi ve başvuran kişiye ait son 3 ay içinde işlem yapılmış elektrik, su ve doğalgaz faturasının aslı gibi evrakları teslim etmelisiniz. Bu evraklar ile yapılan başvurular eğer kredi geçmişiniz de temizse kolaylıkla onaylanmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir